طراحی سیستم

استفاده از آخرین متدها و تکنولوژی روز در طراحی سیستمهای فوق از محسنات شرکت ارسا فرایند می باشد که با پشتوانه کادر مهندسی بسیار قوی انجام پذیر است.

نقشه کشی دوربین مداربسته یکی از قسمت های مهم طراحی پروژه های مداربسته است. طراحی و تحویل نقشه به مشتری کمک زیادی به انجام عملیات های تعمیر و نگه داری در آینده خواهد داشت. در این مطلب به صورت مختصر با نقشه کشی این سیستم ها آشنا می شویم.
نقشه کشی سیستم مداربسته چه مزیت هایی دارد؟

تهیه نقشه از سیستم مداربسته مزیت های زیادی دارد. در پایین به برخی از بزرگترین مزیت های طراحی نقشه برای سیستم مداربسته اشاره خواهیم کرد:
ایجاد امکان عیب یابی سریع کابل کشی های سیستم مداربسته
کاهش آسیب های ناشی از تغییرات تاسیساتی به کابل های سیستم مداربسته
امکان طرح ریزی گسترش سیستم مداربسته با توجه به بستر آماده شده قبلی
امکان محاسبه پهنای باند شبکه در سیستم های مداربسته تحت شبکه
نرم افزارهای نقشه کشی برای سیستم مداربسته

Microsoft Office Visio

مجریان سیستم های مداربسته معمولا اطلاعات زیادی در رابطه با نرم افزارهای حرفه ای تر نقشه کشی ندارد از این رو استفاده از نرم افزارهای ساده و اولیه در کنار برطرف کردن نیاز آنها، امکان اماده سازی سریع تر نقشه ها برای افراد با اطلاعات نقشه کشی اولیه را فراهم می کند.
یکی از بهترین نرم افزارهای برای این کار نرم افزار Microsoft Office Visio است. این نرم افزار یکی از زیر مجموعه های مجموعه نرم افزار Office است که دسترسی به آن را بسیار ساده می کند. با داشتن یک مجموعه از شکل ها و علائم مرتبط با نقشه کشی و مجموعه مرتبط با سیستم های حفاظتی این نرم افراز برای کاربری های عادی کاملا ایده آل است. در زیر میتوانید دو نمونه نقشه تهیه شده با این نرم افزار را مشاهده کنید.